Užívanie doplnkov výživy

Milí priatelia, nespočetné množstvo ľudí mi píše, ako prekonali rôzne virózy, chrípky, angíny či iné ochorenia. Veľa z nich siahlo v zlom štádiu aj po rôznych doplnkoch na imunitu. Samozrejme nie je to zlé, ale často krát ľudia očakávajú výsledok do pár hodín. Veľa krát to nejde a človek si musí uvedomiť, že doplnok výživy nie je ibalgin, ktorý utlmí bolesť na niekoľko hodín a potom prestane účinkovať, dokonca zanechá na organizme pomerne veľké škody oproti osohu. Posilnenie imunity je komplexný proces a pokiaľ žijeme nesprávne 10 mesiacov v roku bolo by proti prírode, že by ste si dali kapsulu výživového doplnku, ktorý by pomohol do pár hodín a vy by ste sa vracali do toho istého stereotypu. Jedná vec je to, že každé ochorenie a choroba je len prejavom nejakej disharmónie v našom tele či už na emocionálnej, psychickej, sociálnej alebo fyzickej úrovni. Na druhej strane čo tak pripraviť telo na obdobia, ktoré sú pre nás náročne z pohľadu výkonu a možno aj stresu a posilňovať telo v tých správnych obdobiach už pred očakávanými epidémiami.

Takto nejak to vykonávam ja, možno niektorí nebudete súhlasiť, ale môj názor je, že dlhodobo, bez výživových doplnkov sa fungovať nedá. Samozrejme strava je tá najdôležitejšia vec, ktorá tvorí alfu a omegu všetkého. Z hľadiska výživy nutričnej však strava nespĺňa parametre z období minulých a to hlavne na úrovni minerálov, vitamínov, antioxidantov …… Preto mnoho ľudí siahajú po výživových doplnkoch, ktoré by mali obsahovať extrakty, výťažky z oblastí, ktoré aj napriek veľkému znečisteniu planéty sú stále čisté, obsahujú väčšie množstvo výživy, sú odkázané na rôzne špecifiká ako podnebie, nadmorská výška, ktoré zabezpečujú, aby boli nutrične čo najlepšie.

Preto si aj medzi výživovými doplnkami treba správne vyberať a nenechať nič na náhodu. Zlákať sa cenou a dať odpoveď, kúpil som si to preto, lebo to bolo to najlacnejšie čo na trhu mali z kategórie, ktorú som chcel.

Ako to robím ja?

Po Zime nastáva jar, keby telo pripravím na pôst, pôst si vyberiem podľa stupňa zaťaženia v zimnom období. Využívam rôzne formy a vždy ich striedam. Zaradzujem určite výživové doplnky s chlorofylom a bylinami, ktoré štartujú pečeň. (Neznamená to, že ak niekto má problémy s pečeňou, bude čakať na kúru do jari, lebo vtedy všetci odporúčajú detox, očistu …)

Dopĺňam výrobky, kde je dostatok antioxidantov, podporujem to rôznymi pohybovými aktivitami, dýchacími cvičeniami.

Prichádza leto v lete je možnosť čo najviac prijímať stravu v čerstvom stave. Napriek tomu výrazne posilňujem srdce a celý kardiovaskulárny a cievny systém, podporený správnym pitným režimom, pohybom a užívaním si slnka, kedy je viac ako 70 % pokožky odhalenej. Priznám sa nepoužívam žiadne opaľovacie prípravky, natieram sa extra panenským kokosovým olejom a v máji začínam užívať astaxanthin, ešte pred tým než je slnko intenzívne. Veľa ľudom doporučujem užívať cielené prípravky na kardio systém či cievny systém, prípadne kvalitný koenzým Q 10. Dôležitý je pomer omega 3 a omega 6 využívam na šaláty rôzne oleje, napr. aj špecialitku od Dr. Jacobsa s vegánskou omega 3 :-).

Prichádza jeseň, slezina je najväčší orgán lymfatickej sústavy. Má rada teplo, nemá rada vlhko. Zaradujem do stravy varenú zeleninu, pohánku, pšeno, polievky z tekvice, cukety, krémové na zahriatie. V tomto období nastáva prvé posilnenie imunity k tomu väčšinou využívam hubu Coriolus, alebo zmes bylín a húb Proselekt. V novembri pokračujem v posilňovaní imunity na úrovni pľúc, horných a dolných dýchacích ciest. Obmedzujem konzumáciu čerstvej zeleniny a rôznych tropických plodov ovocia. Z doplnkov výživy využívam hubu reishi alebo hubu chagu, prípadne zmesi rôzneho charakteru napr. Proselekt, vyberám vždy citlivo a mierne intuitívne ( telo presne vie čo ). December, je hlavne o tom, že prijímam nadbytok vlákniny, ako po iné mesiace. Obmedzujem príjem potravy, dokonca si dám aj pôst na 1 – 2 dni. Využívam prípravky s akáciovou vlákninou, inulínom a aj šťavu z aloe vera. Neprepchávam sa sladkosťami a udržujem si pohybovú aktivitu aj počas Vianoc. Január a Február sa venujem energetickému posilneniu obličiek a močových ciest, kde užívam hubu cordyceps. Udržujem teplo od nôh a mám sa rád 🙂 Od októbra začínam denne užívať vitamín D3 a K2, počas celého roka vitamín C v prirodzenej podobe.

Toto robím, aj keď sa cítim ako neporaziteľný trójsky vojak 🙂

Skúste sa aj vy starať o seba preventívne a to vo všetkých smeroch:-)

Block "eshop-afterblog" not found